Bu ülkenin evladı olmayı,
Bu ülkenin evladı olmaya borçluyuz...
                                                             - Murat GENÇOĞULLARI

Hakkında _

  • Instagram
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon

Murat GENÇOĞULLARI 1974 yılı Antakya doğumlu, ilk orta ve lise eğitimini Antakya'da tamamladı. Mustafa Kemal Üniversitesi İletişim Fakültesi ön lisans, Atatürk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi ve Anadolu Üniversitesi  Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünü bitirdi, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bilimleri Yüksek Lisans  ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Aile ve Evlilik Danışmanlığı Yüksek Lisans mezunudur. Sosyal Medyanın birey üzerindeki "kişilik bozukluğu ve aile ilişkilerine etkisi" konusunda Tez çalışması yaptı.

Avrupa Aile Terapisi Derneği (EUROPEAN FAMILY THERAPY ASSOCIATION)  EFTA'nın standart ve kriterlerine göre eğitim almış Aile ve Evlilik Terapistidir. 2017-2019 yılları arasında Ankara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Aile Danışmanlık Merkezinde Uzman Terapist olarak çalıştı. Psikolojik Danışmanlık ile ilgili birçok eğitim, kongre ve seminere katıldı.

​ 

Selçuk  Üniversitesi  Çocuk  Oyun  terapisi  ve  Sosyal  Psikoloji,  Düzce  Üniversitesi Profesyonel  Yaşam  Koçu, Türkiye  Psikologlar  ve  Psikiyatristler  Enstitüsü,  Psikoloji,  Aile Psikolojisi, Uyuşturucu ve Bağımlılık, Patoloji, Psikolojik ilk Yardım, Ergenlik, Psikotik Cinsel İşlev Bozukluğu ve Medya bağımlılığı eğitim Sertifikalarına sahiptir.

Uluslararası Bütünleştirici Bilişsel Psikoterapi Enstitüsü (IICPI)'nın Türkiye Temsilcisi CİSED (Cinsel Sağlık Enstitüsü) Terapisti ve Uzmanıdır. Dünyada Araştırma Temelli ve Geçerli Bilimsel Kanıtlara Dayanan Tek İlişki Terapisi olan "GOTTMAN"çift Terapistidir.

Hatay Genç İş Adamları Deneği yönetim kurulu üyeliği ve Hatay'a Hizmet Vakfı Başkan Danışmanlığı, Antakya Stratejik Düşünce ve Araştırma Merkezinin Kurucusu ve Başkanlığını yaptı.  1996-1998 Yılları arasında Halk Eğitim Merkezinde Halk oyunları Usta öğretici olarak çalıştı. Halen Milli Eğitim Bakanlığı Halk Oyunları Federasyonu seçici kurul üyesidir.

2007 yılından itibaren çeşitli gazetelerde köşe yazmaya başladı. detaytürk.com Genel Yayın Yönetmeni ve imtiyaz sahibidir. 2019 yılından itibaren Majör Psikolojik Danışmanlık Merkezinde,  Uzman Psikoterapist,  Aile ve Evlilik Danışmanı olarak faaliyetine devam etmektedir.